Евролига: Гости иду кући са побједом у џепу

Гостујући тимови су узвратили ударац у другим утакмицама четвртфинала плеј-офа Евролиге и наговестили да нас очекују занимљиве серије мечева до одлуке ко ће на Фајнал-фор. Послије убједљиве побједе у првом мечу, Олимпијакос је у четвртак био немоћан против Монтепаскија. Екипа из Сијене је одиграла одбрану на начин на који је то чинила током цијеле сезоне, […]

петак, март 25, 2011 / 16:00

Гостујући тимови су узвратили ударац у другим утакмицама четвртфинала плеј-офа Евролиге и наговестили да нас очекују занимљиве серије мечева до одлуке ко ће на Фајнал-фор.

Послије убједљиве побједе у првом мечу, Олимпијакос је у четвртак био немоћан против Монтепаскија. Екипа из Сијене је одиграла одбрану на начин на који је то чинила током цијеле сезоне, ограничила тим Дуде Ивковића на 65 поена и са великим сампоуздањем очекује наредне двије утакмице пред својим навијачима.

Хеирстон са 19 поена и 11 скокова, Каукенас са 14 поена и Милован Раковић са 12 поена, били су водећи трио код побједника. Марко Јарић је упркос прелому носа који је задобио на првој утакмици, одиграо 16 минута и постигао седам поена, уз двије асистенције и три украдене лопте. У Олимпијакосу ни овога пута није било Теодосића и Кешеља, а бољи од осталих био је Маврокефалидис са 16 поена. Зоран Ерцег је за 22 минута имао учинак од девет поена и два скока. Податак да је Олимпијакос имао 22 изгубљене лопте најбоље показује како је Монепаски одиграо одбрану.

Реал и Валенсија су одиграли још једну неизвесну утакмицу, али овога пута је екипа Светислава Пешића била боља у завршници. Највеће заслуге иду на рачун Омара Кука, који је у кључним тренуцима, минут прије краја, засуо кош "краљевског клуба" са шест поена и практично ријешио питање побједника. Кук је са 20 поена (5-5 тројке) био и најефикаснији у Валенсији, а одличну партију пружио је и Душко Савановић са 12 поена и девет скокова. У Реалу је само Љуљ са 18 поена имао двоцифрен учинак. Новица Величковић је у игри провео девет минута и постигао седам поена, уз три скока.

Најнеизвесније је било у Виторији, гдје је Макаби до изједначења у четвртфиналној серији дошао кошем Џеремија Парга уз звук сирене. Скорцианидис са 22 поена, Блутентал са 18 и поменути Парго са 13 поена, били су најефикаснији у Макабију, а Батиста и Сан Еметрио са по 17 поена у Кахи Лаборал.

Жељко Обрадовић је са Панатинаикосом нанио први пораз Барселони у посљедњих осам евролигашких утакмица и што је још важније анулирао предност домаћег терена који је пред почетак четвртфиналне серије имао актуелни првак Европе. Чинило се да Барселона незадрживо гази ка другој побједи, пошто је у другој четвртини имала 16 поена предности, а на почетку треже деонице плус 13. Управо у тим тренуцима атински тим је кренуо у преокрет и велики заостатак претворио у вођство од осам поена, два минута прије краја. Серијом грешака Обрадовићеви играчи су омогућили Каталонцима, прије свих Навару, да још једном запријете, али овога пута Панатинаикос није испустио побједу.

Сато са 18, Батист са 14 и Дијамантидис са 17 поена били су најефикаснији код побједника. Миленко Тепић није улазио у игру, а Алекс Марић је за пет минута постигао један поен. Наваро је са 19 поена једини био на висини задатка у Барселони. Коста Перовић је играо седам минута и забиљежио два поена.

Резултати:

Каха Лаборал – Макаби 81:83 (1:1 у серији)

Реал Мадрид – Валенсија 75:81 (1:1)

Олимпијакос – Монтепаски 65:82 (1:1)

Барселона – Панатинаикос 71:75 (1:1)

Треће утакмице четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге се играју у уторак, 29. марта.