Еврогол Милинковић-Савића за реми са Италијом

Младе репрезентације Србије и Италије ремизирале су 1:1 (0:0) на новосадском стадиону Карађорђе, у дербију групе 2 квалификација за У21 Европско првенство 2017. Обе селекције су и даље непоражена, после по три побједе први пут су остале без тријумфа, али су остале на диоби прве позиције. У веома узбудљивом мечу оба тима су имала периоде […]

петак, новембар 13, 2015 / 22:04

Младе репрезентације Србије и Италије ремизирале су 1:1 (0:0) на новосадском стадиону Карађорђе, у дербију групе 2 квалификација за У21 Европско првенство 2017.

Обе селекције су и даље непоражена, после по три побједе први пут су остале без тријумфа, али су остале на диоби прве позиције.

У веома узбудљивом мечу оба тима су имала периоде своје доминације, Србија је повела почетком другог полувремена голом Сергеја Милинковић-Савића, али Италијани стижу до изједначења преко Каталдија десетак минута касније.

Италија је била за нијансу боља, можда је боље рећи опаснија на Карађорђу, доминирала је у првих 25-30 минута када је имала неколико добрих гол шанси, до неких је дошла и захваљујући грешкама "орлића", који су ипак успјели да одоле.

У том периоду се са неколико интервенција у свом казненом истакао Вукашин Јовановић, док је стопостотну шансу пропустио Берарди. У завршници полуврмена Србија се ослобађа притиска и креће ка голу ривала, да би у 38. минуту Александар Чаврић пропустио зицер након центаршута Грујића.

Минут касније Милинковић-Савић је замало главом затресао мрежу, али је Крањо био опрезан, да би с друге стране Радуновић исправио катастрофалну грешку Здјелара који је поклоно шансу гостима.

У првом нападу у другом полувремену Србија стиже до вођства, центаршут Милинковић-Савића имао је необичну путању, па је преварио Крања и завршио у мрежи.

Међутим, Италијани само десет минута касније крунишу нову иницијативу те поготком Каталдија враћају резултат у егал. Услиједило је још десетак минута отворене игре оба тима, било је опасности и за Радуновића и Крања, али не и нових голова.

У последњих пола сата умор је стигао играче оба тима, темпо је значајно опао, а с њим и су нестале и конкретне акције. Завршница је донијела и опрезнију игру на Карађорђу, па су два тима подијелила бодове.

Србија у следећем колу гостује трећепласираној Словенији у уторак, док Италија истог дана дочекује "фењераша" Литванију.