Електротехника и програмирање: Награде за требињске и бањалучке средњошколце

Републичко средњешколско такмичење из основа електротехнике, елетронике и програмирања, под покровитељством Министарства за породицу, омладину и спорт Републике Српске, одржано је протеклог викенда у Источном Сарајеву. Средња школа "28. јуни" из Источног Новог Сарајева је била домаћин. Најуспјешнији на такмичењу су били ученици из Бањалике и Требиња. За титулу најуспјешнијих у Српској из електротехнике, електронике […]

уторак, април 15, 2014 / 20:48

Републичко средњешколско такмичење из основа електротехнике, елетронике и програмирања, под покровитељством Министарства за породицу, омладину и спорт Републике Српске, одржано је протеклог викенда у Источном Сарајеву.

Средња школа "28. јуни" из Источног Новог Сарајева је била домаћин. Најуспјешнији на такмичењу су били ученици из Бањалике и Требиња.

За титулу најуспјешнијих у Српској из електротехнике, електронике и програмирања борило се 30 најбољих средњошколаца који су остварили запажене резултате на школским такмичењима. Истичу да је за прво мјесто, осим знања и вјештина, потребна и срећа. Иако желе побједу, за њих такмичење има и другу страну.

"Ово такмичење је значајно јер се стекну нова пријатељства. Поред тога, стиче се знање које се не постиже похађањем редовне наставе, а помаже нам у даљем развоју за факултете", каже Стефан Шлехта, ученик Електротехничке школе "Никола Тесла" из Бањалуке.

За Милицу Вобан из Техничке школе у Требињу у овом такмичењу је битан и резултат јер се у будућности планира бавити електротехником, док је Томиславу Ливњаку из Теслића веома важно што је упознао ученике из других школа с којима ће, како каже, вјероватно студирати.
Ученике је на почетку поздравио начелик општине Источно Ново Сарајево Љубиша Ћосић, који је поручио ученицима да је средња школа најљепши период живота и да је веома битно стварање добре основе за академске студије. Домаћин такмичења Средња школа "28. јуни" побринула се да све буде у такмичарском духу. За њих ово није била само обавеза, већ и облик образовања и васпитања младих.

За рјешавање теста од пет задатака, средњошколци су имали 180 минута. Најспретнији и најуспјешнији биће награђени за постигнути успјех.

"Сваке године министар и премијерка Владе организују пријем за првопласиране ученике. За њих се припреме одређене награде и ови ученици уписују факултете и показују запажене резултате у даљем школовању. Појединци чак добијају и послове у реномираним фирмама широм свијета", истиче Зоран Богдановић из Републичког педагошког завода РС.

Признање најбољег у конкуренцији програмера припало је Николи Нинковићу из Техничке школе Требиње, док је најбољи из електротехнике и електронике био ученик Електротехничке школе "Никола Тесла" из Бањалуке, Саша Шукало.



Оставите одговор