Друго финале у дану: Ватерполисти побиједили Италију

Ватерполисти Србије савладали су актуелног свјетског првака Италију са 12:8 и пласирали се у финале ЕП у Ајндховену. После веома ефикасне прве четвртине коју је Италија добила са 5:4, Србија је феномелано одиграла у наставку и серијом 7:2 стигла до 11:7 уочи последње четвртине. Италијани су повели већ у првом нападу, а Срби преокренули. Потом […]

петак, јануар 27, 2012 / 19:12

Ватерполисти Србије савладали су актуелног свјетског првака Италију са 12:8 и пласирали се у финале ЕП у Ајндховену.

После веома ефикасне прве четвртине коју је Италија добила са 5:4, Србија је феномелано одиграла у наставку и серијом 7:2 стигла до 11:7 уочи последње четвртине.

Италијани су повели већ у првом нападу, а Срби преокренули. Потом Италија долази у предност од 3:2 након два гола Ђаркетија, а поготком Фигарија долазе до 2 гола предности.

Србија преко Филиповића и Митровића стиже до изједначења, а Гало својим другим голом доноси предност на крају прве четвртине.

Србија са резервним голманом креће боље у одбрани, а по попуштању Италијана у нападу креће побједоносна серија плавих. Голове постижу Филиповић. Шапоњић, Митровић, Ћук, Прлаиновић, а Италијани одговарају само са једним голом. У различитим периодима треће четвртине доминирају одбране, а кључни гол постиже поново Филиповић, за предност од 11:6. До краја су се Срби мучили са нападом, а Италијани смањили предност.

Филип Филиповић је са три гола био најефикаснији у српском тиму, по два су дали Милан Алексић, Вања Удовичић и Стефан Митровић.

У другом полуфиналу од 20.00 часова састају се Мађарска и Црна Гора. Финале Европског првенства је у недељу у 15.30х.

Ватерполо репезентација Македоније освојила је 11. мjесто на првенству Европе у Ајндховену, док ће актуелни шампион Хрватска играти тек за девето мjесто.

Македонија је данас савладала Турску са 9:7 (3:1, 2:2, 2:1, 2:3), а Хрватска је у борби за пласман од 7. до 10. мjеста изгубила од Румуније са 16:15 после извођења петераца.

У регуларном току сусрет између Румуна и Хрвата завршен је неријешено 10:10 (4:2, 3:2, 2:1, 1:5), а у продужецима је било 0:1 и 2:1.

Румунија ће играти за 7. место против Шпаније, која је савладала домаћина Холандију са 14:9 (6:3, 4:0, 2:4, 2:2), док ће Хрвати окончати разочаравајући наступ на шампионату утакмицом за 9. мјесто против Холанђана.