Додик: До краја мјесеца текстилна индустрија у Херцеговини

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас у Требињу да би овог мјесеца требало да почне реализација пројекта покретања производње у текстилној индустрији на подручју Билеће, а након тога и у осталим херцеговачким општинама. "Многи су сматрали, поготово они коју су упропастили `Новотекс` да неће бити реализован овај пројекат, али активирање текстилне индустрије на […]

петак, април 12, 2013 / 20:10

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас у Требињу да би овог мјесеца требало да почне реализација пројекта покретања производње у текстилној индустрији на подручју Билеће, а након тога и у осталим херцеговачким општинама.

"Многи су сматрали, поготово они коју су упропастили `Новотекс` да неће бити реализован овај пројекат, али активирање текстилне индустрије на подручју Херцеговине је реално", нагласио је Додик и напоменуо да се у овај пројекат ушло са њемачким партнером и да су у току неке оперативне радње.

Предсједник Српске је подсјетио да се већ у Билећи едукују радници за рад у текстилној индустрији, те да је потребно да се у Требињу, Берковићима, Љубињу и Невесињу, као и у Билећи, обезбиједи одговарајући простор за који је Влада Републике Српске издвојила одређени новац и за то формирала предузеће "Никола Тесла" које ће се бавити овим питањима.

"За реализацију ових и других пројеката и активности потребна је конекција локалне заједнице, а не испразно бусање које неће помоћи Требињу", рекао је Додик новинарима у Требињу.

Привредно предузеће "Никола Тесла", чији је оснивач Влада Српске, за развој текстилне индустрије у Херцеговини у овој години издвојиће више од 20 милиона марака, а овим пројектом ће бити запослено око 2.500 радника.

Додик је најавио да ће на данашњем састанку са владиком захумско-херцеговачким и приморским Григоријем разговарати о актуелним проблемима у Требињу и Херцеговини и начинима њиховог рјешавања



0 КОМЕНТАРА

  1. Влада овдје обећава да ће направити прави „економски бум“ у Херцеговини са ценом радног места од свега 8.932 КМ. Добро видите. Верујте својим очима. 8.932 КМ је цена једног радног мјеста.
    Пре него што приступи трошењу ових средстава Влада би морала да нам изнесе поуздане доказе о томе како ће наше Херцеговке јунакиње, текстилне раднице успети да се конкурентски изборе на отвореном европском тржишту за продају својих производа са оваквом „никаквом“ технологијом на свом радном месту. Па чак и да раде без плате.
    Или је по среди нешто друго што се овде не каже, а што је раније речено. Да је то робовски рад за немце са застарелом технологијом која ће им бити испоручена и која ће додатно исцрпљивати раднике.

    Јадна ли је Влада и још јаднији народ са њом, која странцима не може да понуди ништа друго, ни један други производ, осим робовског рада свог народа.
    Влада не рачуна да је сама суштина, основни разлог нашег пропадања у погрешном привредном систему. Уместо да се посвети његовм непрекидном изграђивању и дорађивању Влада следи властиту необуздану вансистемску самовољу која нам доноси толико штете и прети нашим уништењем.

Оставите одговор