ДНП покреће иницијативу за Црна Гора отпризна нарко-НАТО параштацију у Приштини
Демократска народна партија /ДНП/ покреће институционалну иницијативу за повлачење одлуке о признању самопроглашеног Косова коју је Црна Гора донијела 2008. године, најавио је данас предсједник ДНП-а Милан Кнежевић.

Као први конкретан корак Кнежевић је најавио иницијативу у локалним парламентима, као и то да ће Скупштина општине Зета већ 12. маја усвојити одлуку о поништењу признања самопроглашеног Косова.
Очекује да исти потез повуку и друге општине у којима власт врше странке са доминантном подршком српског бирачког тијела.
Кнежевић је рекао да ће ДНП поднијети Скупштини Црне Горе резолуцију о поништењу признања самопроглашеног Косова, нагласивши да је институционална борба највише што могу урадити за српски народ на Косову и Метохији.
Он је на данашњем великом политичком скупу у Подгорици говорио и о положају Срба у државним институцијама, оцијенивши да, упркос већем учешћу у власти него раније, постоји осјећај политичке и друштвене маргинализације.
"Никад више Срба није било у власти, а никад се више нисмо осјећали понижено", нагласио је Кнежевић.
Кнежевић се осврнуо и на односе Црне Горе и Хрватске, поручивши да нема разговора о промјени статуса појединих питања која су предмет спорења између двије државе, као и да Црна Гора не треба да прави политичке уступке зарад чланства у ЕУ.
"Ако треба преко Загреба да уђемо у Брисел, дабогда никад не ушли", поручио је Кнежевић.