Ђоковић у полуфиналу Индијан Велса

Најбољи тенисер свијета и даље је нерешива енигма за Николаса Алмагра – 6:3, 6:4. На реду Жил Симон или Џон Изнер. Иако не игра спектакуларно, Новак Ђоковић руши препреку за препреком на турниру серије Мастерс 1000 у Индијан Велсу. Послије неочекивана три сета против Пабла Андухара, Ђоковић је знатно лакше изашао на крај са противником […]

четвртак, март 15, 2012 / 22:02

Најбољи тенисер свијета и даље је нерешива енигма за Николаса Алмагра – 6:3, 6:4. На реду Жил Симон или Џон Изнер.

Иако не игра спектакуларно, Новак Ђоковић руши препреку за препреком на турниру серије Мастерс 1000 у Индијан Велсу.

Послије неочекивана три сета против Пабла Андухара, Ђоковић је знатно лакше изашао на крај са противником који је "на папиру" требало да представља крупнији залогај!

Новак је искористио три од седам брејк лопти и савладао Николаса Алмагра (12. на свету) резултатом 2:0, по сетовима 6:3, 6:4.

Њему је то трећа побједа из исто толико мечева са Алмагром у профи каријери – Шпанац га је савладао само на једном "челинџеру", док Новак још није био ни пунољетан.

Играо је Ђоковић стрпљиво, није се нервирао ни када при резултату 3:3 у другом сету није искористио четири брејк лопте. Већ у следећем сервис гему Алмагра дочекао је нову прилику и противник је на 30:40 направио грешку која га је дефинитивно одвела у пораз.

Први сет ријешен је серијом од три гема која су припала ретернеру. Новак је "брејкнуо" Алмагра за 3:1, а онда и за вођство од 4:2, пошто је Алмагро успио да узврати. Био му је то једини брејк, из једине прилике да Ђоковићу одузме сервис…

Разлику на мечу направиле су неизнуђене грешке, којих је Шпанац имао 13 више, док су у "винерима" били готово изједначени. Новак је на убачен други сервис освојио 73 одсто поена, ривал само 45 одсто.

Тешко је претпоставити да Француз Жил Симон или Американац Џон Изнер могу да га зауставе на путу одбране трофеја.

Неизвеснију борбу обећава друга половина "костура", у којој су парови четвртфинала Надал – Налбандијан и Федерер – Дел Потро.

петак, март 18, 2011 / 21:22

Најбољи србијански тенисер Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале АТП-турнира у америчком граду Индијан-Велсу, пошто је у петак победио Француза Ришара Гаскеа са 6:2, 6:4, после 94 минута игре. Continue reading "Ђоковић у полуфиналу Индијан Велса"