Ђоковић се вратио и добио Федерера

Новак Ђоковић савладао је у полуфиналу Швајцарца Роџера Федерера резултатом 3:2 (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 5:7) после лавовске и потпуно изједначене борбе за финале Отвореног првенства САД, у мечу који је трајао скоро 4 сата. Ђоковић је до побједе стигао након што је губио са 2:0 у сетовима. У трећем и четвртом је кренуо ураган […]

субота, септембар 10, 2011 / 23:11

Ђоковић је до побједе стигао након што је губио са 2:0 у сетовима. У трећем и четвртом је кренуо ураган повратка, који федерер није могао да заустави.

У првом сету није било брејкова, па се ушло у тајбрејк, који је боље отворио Швајцарац. Федерер је до првог мини брејка дошао за 2:0 – Ђоковић је лоптицу послао у мрежу. Новак је узвратио већ за 2:2. Поново је Швајцарац стекао предност – 4:2. Сјајним бекхендом је натјерао противника на још једну грешку.

Недуго затим трећи рекет свијета дошао је до 6:3 и три сет лопте. Новак је спасио двије на свој сервис, а онда и трећу на сервис ривала после сјајне комбинације удараца и убитачног форхенда.

Наредна два поена добили су сервери што значи да се Новак суочио и са четвртом сет лоптом и – поново се извукао. Међутим, онда је Федерер направио мини брејк (7:6) и дошао до пете прилике да "овери" сет, други пут на свој сервис. То је и учинио после 55 минута – 9:7.

Други сет

У трећем гему Федерер није реализовао двије брејк лопте, али јесте трећу – 2:1.

После сат и 25 минута игре и Ђоковић се изборио за шансу да одузме сервис противнику. И одмах је искористио – 3:3.

Међутим, одмах у следећем, седмом гему Федерер је поново направио брејк, и то без изгубљеног гема – 4:3. То му је било довољно да добије и други сет, који је трајао 45 минута – 6:4.

Трећи сет

Већ у другом гему, на сервис Швајцарца, водила се велика борба и после пет изједначења, Новак је искористио трећу брејк лопту – 2:0.

Београђанин није имао проблема у гемовима на свој сервис, играо је знатно сигурније него у прва два сета и зато је после 43 минута преполовио заостатак – 6:3.

Четврти сет

Наставио Новак у сјајном ритму и одмах направио брејк – 1:0. Није се зауставио, "мљео" је противника и поново му одузео сервис – за 4:1.

Могао је најбољи свјетски тенисер и раније да приведе сет крају, јер је на 5:1 имао још двије брејк, тачније сет лопте, али се тада Швајцарац разиграо. Ипак, то му је било довољно да сет продужи за још један гем у коме је Новак искористио четврту сет лопту – 6:2.

Пети сет

Поново су се снаге изједначиле, играчи су приказивали сав свој раскошан квалитет. Добро су сервирали и зато су обојица освајала своје сервис гемове.

Тако је било седам гемова…

А онда је са два невјероватна поена Швајцарац дошао до 0:30, затим Новак направио дуплу сервис грешку, а Федерер искористио шансу – 5:3.

Одмах затим 30-годишњи тенисер из Базела имао је две меч лопте. Ђоковић се одбранио, дошао до једне, па друге брејк лопте, искористио је и неутралисао заостатак.

Уздрманог ривала је онда нокаутирао. Изједначио је на 5:5, направио брејк за 6:5 и освојио четврти узастопни гем за коначних 7:5.