Дејан Лекић заблистао против Барсе

Бивши нападач црвено-бијелих Дејан Лекић постигао је два гола за Осасуну која је савладала Барселону резултатом 3:2. Повремени српски репрезентативац је био прецизан у 5. и 22. минуту, и тако највјероватније срушио снове Каталонаца да ће одбранити титулу у шпанском првенству, пошто ће Реал Мадрид, који сутра игра против Левантеа, у случају побједе имати чак […]

недеља, фебруар 12, 2012 / 09:35

Бивши нападач црвено-бијелих Дејан Лекић постигао је два гола за Осасуну која је савладала Барселону резултатом 3:2.

Повремени српски репрезентативац је био прецизан у 5. и 22. минуту, и тако највјероватније срушио снове Каталонаца да ће одбранити титулу у шпанском првенству, пошто ће Реал Мадрид, који сутра игра против Левантеа, у случају побједе имати чак десет бодова предности у односу на екипу тренера Пепа Гвардиоле.

Лекић је први пут савладао голмана Виктора Валдеса у петом минуту послије сјајне акције његових саиграча и прелијепог паса Гарсије петом.

Играо се 22. минут, а на семафору је већ посало 2:0 за Осасуну. Везиста домаће екипе Сехудо је искористо празнину у одбрани Каталонаца, и упутио је одличан центаршут у казнени простор гостију, а српски нападач је био на правом мјесту и са пет метара поново је матирао немоћног Валдеса.

На почетку другог полувремена Санчез је смањио на 2:1, али је тим из Памплоне послије само неколико минута преко Гарсије вратио предност на два гола разлике. Коначан резултат утакмице поставио је нападач Барселоне Родриго Тељо (3:2) у 73. минуту, а Каталонци су до краја меча пропустили више изгледних прилика.