22:13 Најгори: Два деветнаестогодишњака из Белгије ухапшени због кријумчарења мрава18:41 Док се у Украјини хладно ратује, Запад се спрема за повратак на руско тржиште14:21 Џендерлуци из Небеске Србије: Први пут на једном лету, сво особље у авиону биле жене14:17 Лавров: У Сумију смо гађали састанак војних званичника НАТО и режима у Кијеву14:11 Кошарац о високој политици: Русија не утиче малигно, већ ЕУ и бивша америчка администрација13:35 Горан Петронијевић: Неко из Хашког Механизма треба провјерити Караџићево стање у затвору13:32 Ухапшени двадесетчетворогодишњаци у Брчком: Пуцали, па оптужени за покушај убиства13:27 Вашингтон и Брисел сада мало ипак преговарају о тарифама и, кажу, добро им иде18:12 Илон Маск против Опен АИ: У име човјечанства или личног профита?16:09 Киргиски пуковник: НАТО не може да замјени Русију у бившим републикама СССР

Да нас Маховљани виде: Пилоти Рајанера најављују цјелодневни штрајк

Пилоти нискотарифног авиопревозника "Рајанера" у Њемачкој ступиће у петак, 10. августа, у 24-часовни штрајк, а сличне мјере планиране су и у Ирској, Шведској и Белгији.

четвртак, август 9, 2018 / 13:46

"Рајанер", највећа европска нискотарифна компанија, која је прошле године први пут у посљедњих 30 година признала синдикате, суочава се са растућим протестима синдиката који су незадовољни слабим напретком у преговорима око колективног уговора.

Ова ирска компанија већ је отказала 146 летова до 10. августа, због најављених штрајкова у Ирској, Шведској и Белгији.

Са бројем 250 у Њемачкој, укупан број отказаних летова повећан је сада на 400.
Синдикат холандских пилота ВНВ, такође, разматра могућност ступања у штрајк у петак, али одлука још није донијета, рекао је портпарол.

"Надамо се да ће штрајк помоћи компанији да каже да је спремна на компромис и озбиљне преговоре са нама", рекао је предсједник синдиката њемачких пилота /ВЦ/ Мартин Лохер.

"Рајанер" је ирска нискотарифна авио-компанија са сједиштем у Даблину. Урачунава се како у највеће европске нискотарифне авио-превознике, тако и у најуспјешније авио-компаније са 362 линије у 22 државе.



Оставите одговор