Црна Гора славила у Копенхагену, Џо Харт спасао Енглеску у Словенији

Црна Гора побиједила Данску и засјела на прву позицију Групе Е. Џо Харт донио бод Енглеској у Словенији. Сан Марино постигао – слободно се може рећи – историјски гол, али узалуд. Нијемци показали моћ против Сјеверне Ирске

среда, октобар 12, 2016 / 11:21

Фудбалска репрезентација Црне Горе побиједила је у Копенхагену селекцију Данске са 1:0 у трећем колу Групе Е квалификација за Свјетско првенство 2018.

Једини гол за екипу Љубише Тумбаковића постигао је Фатос Бећирај у 32. минуту након одличне асистенције Стевана Јоветића.

У преосталим мечевима Групе Е фудбалери Пољске савладали су Јерменију са 2:1, поготлом у судијској надокнади времена, док је меч Казахстана и Румуније завршен без голова.

Црна Гора је прва на табели са седам бодова, колико има и другопласирана Пољска. Румунија има пет, Данска је сакупила до сада три, Казахстан два, док једино Јерменија није освојила ни бод.

Фудбалери Словеније и Енглеске су у Љубљани одиграли неријешено (0:0) у трећем колу Групе Ф. Џо Харт, голман Енглеске, имао је посебно добро вече и понајвише је одговоран што његов тим није поражен.

Литванија је са 2:0 славила против Малте, док је Словачка са убједљивих 3:0 победила Шкотску.

Енглеска је прва на табели Групе Ф са седам бодова, док Литванија и Словенија имају по пет. Шкотска је са четири бода на четвртом мјесту, Словачка има три, док је Малта без бодова.

Фудбалери Њемачке побиједили су на свом терену Сјеверну Ирску са 2:0 у трећем колу Групе Ц. Побједу Њемачкој донијели су Јулијан Дрекслер и Сами Кедира головима у 13, односно 17. минуту.