Бундало у име ПДП тражи ново бројање гласачких листића
"Партија демократског прогреса је након избора 2000. године остварила најбољи изборни резултат за Народну скупштну Републике Српске и Парламентарну скупштину БиХ, али то нам не даје за право да ћутимо на очите нерегуларности у изборном процесу и не тражимо да се отклоне", рекао је Перица Бундало, генерални секретар ПДП-а, гостујући у емисији "Потез" телевизије К3.
![](https://www.frontal.rs/wp-content/uploads/2018/09/Перица-Бундало-ПДП-портрет.jpg)
"Нерегуларности се односе на предизборни процес и сам дан избора – од злоупотребе јавних ресурса у предизборном периоду (симболичног повећања плата, тзв. помоћи пензионерима, пристрасности јавног сервиса, задужења на бечкој берзи од 168 милиона еура) до уочених и документованих неправилности на сам дан избора. Чињеница је да је на бирачким списковима у БиХ било преко 90.000 умрлих лица, да су људи фиктивно пријављивани и да се у њихово име гласало у иностранству, да су због фиктивних политичких субјеката неки бирачки одбори били готово једнопартијски, а тзв.бугарски воз на овим изборима прерастао у композицију. Такође, нереално велики број неважећих листића, куповина гласова и фалсификовање самих изборних резултата разлог су да искористимо законске могућности да оспоравамо овакве резултате ", истакао је Бундало.
Бундало је рекао да је ПДП документовала неправилности и обавијестила ЦИК о постојању низа слабости, пропуста и злоупотреба у изборном процесу:
"Тражићемо поновно бројање гласачких листића и тај захтјев ћемо аргументовано образложити. На ЦиК-у је историјска одговорност за судбину ове земље. Такође, неке странке су толико усавршиле методе манипулација да је без новог Изборног закона изборни процес постао потпуно бесмислен".
Говорећи о постизборном периоду, Бундало је казао да ПДП остаје досљедан својим начелима, Програму обнове Републике Српске и сарадњи са досадашњим коалиционим партнерима: "Ми нећемо бити ти који ће повући такав потез да мијењамо своје принципе исказане у опредјељењу кроз досљедну сарадњу са нашим коалиционим партнерима. Ми ћемо у свакој ситуацији остати цјеловити и чврста странка која ће нудити рјешења у интересу народа Републике Српске", закључио је Бундало.