Бристолска сцена у требињском Саборном храму
Хорови "Ексалтејт сингерс" из Бристола у Енглеској и требињски Црквени хор "Свети Василије Острошки и Тврдошки" одржали су заједнички концерт духовне и свјетовне музике у Саборном храму Светог Преображења Господњег. Бристолски духовни састав, под диригентском палицом Дејвида Огдена, и требињски црквени хор, под вођством Стојанке Гудељ, наступили су синоћ са одвојеним репертоарима, а заједно су […]

Хорови "Ексалтејт сингерс" из Бристола у Енглеској и требињски Црквени хор "Свети Василије Острошки и Тврдошки" одржали су заједнички концерт духовне и свјетовне музике у Саборном храму Светог Преображења Господњег.
Бристолски духовни састав, под диригентском палицом Дејвида Огдена, и требињски црквени хор, под вођством Стојанке Гудељ, наступили су синоћ са одвојеним репертоарима, а заједно су извели композицију "Тебе појем" Стевана Мокрањца.
Огден је истакао да хор, који броји око 40 чланова, изводи дјела енглеских композитора.
"Хор је основан је 2002. године и иза себе имамо четири студијска албума и више од 150 концерата, медијских наступа и других извођења широм сцена Велике Британије, Шпаније, Пољске, Италије и Чешке Републике", рекао је Огден.
Он је изразио задовољство што је хор наступио у Требињу и Саборном храму изузетне љепоте.
Огден је подсјетио да је концерту у овом граду претходио наступ у Хрватској, а фа сутра наступа у Црној Гори.
Хор "Ексалтејт сингерс", по избору Британске националне телевизије, представљао је Велику Британију у полуфиналу Европског хорског такмичења "Пустите људе да пјевају" 2012. године.