Брејк Макабија у Атини, Барса тешко до 2:0

Кошаркаши Макабија побиједили су Панатинаикос у Атини после продужетка са 94:92 и изједначили на 1-1 у четвртфиналној серији Евролиге, док се кошаркаши Барселоне налазе на корак од пласмана на завршни турнир након побједе над Униксом 66:63, за 2-0 у серији. Веома добар меч у дворани ОАКА екипа Дејвида Блата одиграла је сјајно, а човек одлуке […]

петак, март 23, 2012 / 08:14

Веома добар меч у дворани ОАКА екипа Дејвида Блата одиграла је сјајно, а човек одлуке био је Дејвид Блу који је у финишу продужетка погодио двије везане тројке.

Бековска линија Макабија је најзаслужнија за ову побједу. Кит Ленгфрорд убацио је 17, Девин Смит и Јогив Охајон по 15, а Дејвид Блу додао је 16.

На другој страни Костас Кајмакоглу постигао је 20, Мајк Батист 16, а Шарунас Јасикевичиус 15 поена.

Макаби је овај дуел требало да добије и у регуларном делу, али екипа Панатинаикоса сјајно је шутирала тројке у последњој четвртини, али и на целој утакмици. ПАО је на крају имао 14-32 за три поена, а одличан шут имали су и гости који су имали и знатно мање покушаја – 7-13.

За разлику од прве утакмице када је ПАО просто разбио Макаби, овога пута тим Дејвида Блата играо је много храбрије и зрелије.

Поред тога, Израелци су у својим редовима имали и неколико веома расположених играча и управо тако су надокнадили велике потешкоће које су имали њихови центри. Прије краја утакмице због пет фаулова меч су завршили Хендрикс и Скорцанитис, али остатак екипе играо је сјајно.

Макаби је у последњих десет минута имао и десет поена вишка, али Јасикевичиус, Дијамантидис и Кајмакоглу су серијом тројки успјели да се домогну продужетка.

Дјеловало је да ће због психолошке предности, предности под кошем и домаће публике ПАО успјети да се избори за још једну побједу, али тада је на сцену ступио Дејвид Блу који је убацио двије тројке из веома тешких позиција са око девет метара и тако вратио свој тим у вођство.

На крају је ПАО имао напад за изједначење или чак и победу, Дијамантидис је промашио тројку, Јасикевичиус двојку, па ће екипа Жељка Обрадовића у Тел Авиви са скором 1-1.

Наредна два дуела ове серије играју се у Тел Авиву а на завршни турнир у Истанбулу ће тим који први оствари три побједе.

Наваро носио Барсу, Перовић одлучио

Минут и по прије краја резултат у Барселони је био изједначен (61:61), имао је Уникс и напад, али ипак није успио да направи велико изненађење. Коста Перовић погодио је два пенала за 63:61 и то је практично и одлучило утакмицу.

Најбољи стријелац у историји Евролиге Хуан Карлос Наваро био је најбољи стријелац Барсе на овом мечу са 18 поена, 14 је убацио Еразем Лорбек, а 12 Пит Мајкл који је шутирао 10-10 слободна бацања. Коста Перовић је за 11 минута убацио четири поена и ухватио двије лопте.

Госте је предводио бивши центар Партизана Нејтан Џаваи са 21 поеном и десет скокова, док је Боштјан Нахбар додао 16 поена.

Колико је изједначена била ова утакмица говори и резултат по четвртинама. Прву дионицу Барса је добила са 17:13, друга је припала Униксу резултатом 17:16, а обе у другом полувремену биле су изједначене (18:18, 15:15).

Ипак, Барса је на крају на искуство и домаћу публику дошла до тријумфа који их доводи на корак од завршног турнира.