Бореновић: Правилнике на које се Додик жали, доносили су кадрови његове странке

– Изјава предсједника СНСД-а, којом је покушао вријеђати ПДП и тако, у свом маниру, скренути пажњу са стварних проблема у вези са афером "кисеоник", вратила му се као бумеранг: лично је признао да зна да фирма његовог пријатеља и функционера СНСД-а нема дозволу за унутрашњи промет лијековима, рекао је предсједник ПДП-а Бранислав Бореновић.

понедељак, септембар 27, 2021 / 13:45

Бореновић је прокоментарисао Додикове оптужбе да "паметњаковићи из ПДП-а уводе нови правилник у Агенцији за лијекове":

– Морам разочарати господина Додика чињеницом да је Правилник о условима за обављање промета на велико још 2014. године донио кадар СНСД-а, тадашњи министар Средоје Новић, а верификован кроз све важеће акте и гласом члана Стручног савјета Агенције за лијекове из Републике Српске, опет кадра СНСД-а, Лазара Продановића. Тако да је једина истина да су правилнике на које се господин Додик сада жали заправо доносили кадрови његове странке, каже Бореновић.

Он истиче да су ово чињенице које износи само зарад истине и да, уколико се већ политика бави оваквим питањима, мора излазити у јавност искључиво са чињеницама, а не паушалним изјавама које додатно збуњују грађане.

– Мора се знати када стати и рећи доста, што очигледно није пракса СНСД-а, па је за очекивати да њихов предсједник ускоро почне лично испитивати чистоћу кисеоника и износити своје закључке. Обезвриједили су све, изашли изван оквира закона и важећих здравствених стандарда и у претходних годину и по довели до драстичног пада повјерења народа у здравствени систем. Маске су набављали преко туристичке агенције, респираторе скоро па директно преко Додиковог кабинета, шаторску конструкцију коју су звали мобилна болница телефонским позивом премијера Вишковића свом пријатељу и све то плаћали новцем грађана по вишеструко вишим цијенама од тржишних, каже Бореновић.

Он додаје да сада није битно шта ће било ко од политичара рећи, него да се утврди стварно стање:

– Да ли је прекршен закон, како су повлаштене фирме могле прометовати кисеоником ако немају дозволу за то, ко је увозио и какав кисеоник, ко је све одговоран за евентуалне неправилности и могућа кривична дјела и на крају, питање свих питања, какав кисеоник се користи у нашим клиникама? На правосуђу, инспекцијама и струци је да дају одговоре, а када се ова, још једна у низу афера, расвијетли, тада ће бити на новој политичкој структури да уведе ред, да се поштује закон, процедуре, стандарди и да се врати повјерење у здравствени систем, закључује Бореновић.



Оставите одговор