10:07 Прави пријатељ: Лукашенко обећао помоћи Српску, а ми му шаљемо Сребренку Голић10:04 И да га нису употријебили, и да јесу, ово је дно: Вучевић пише Венсу да се САД укључе у истрагу око звучног топа10:00 Пољски министар одбране поздравља разговоре Путин-Трамп као први корак у правом смијеру17:41 Гогановић са Ефбиховцима и Натовцима каже да је потребно да се млади мотивишу да им се придруже17:37 Дачић показао звучни топ и рекао да га МУП Србије није користио на протесту у суботу17:32 Сипа јуче хапси по Српској, Додик данас каже да то раде по измишљеним законима17:29 Директор Хеликоптерског сервиса РС, демантовао да је Стевандић прешао из Србије хеликоптером17:27 Суд досудио скоро шест милиона евра за оштећене приликом масакра у ОШ Владислав Рибникар Београд17:20 Трамп разговарао са Зеленским, о оном што је причао са Путином17:16 Швајцарска скупштина, против слања додатне помоћи режиму у Кијеву

Боцвана: Нема више комерцијалног лова

Боцвана, једно од најпопуларнијих афричких одредишта за сафари, саопштила је данас да ће забранити комерцијални лов на дивље животиње због опадања њиховог броја. Влада је одлучила да "на неодређено вријеме суспендује комерцијални лов на дивље животиње у јавним или контролисаним ловиштима" од 1. јануара 2014. године, саопштило је Министарство за заштиту животне средине. Влада ове […]

четвртак, новембар 29, 2012 / 13:02

Боцвана, једно од најпопуларнијих афричких одредишта за сафари, саопштила је данас да ће забранити комерцијални лов на дивље животиње због опадања њиховог броја.

Влада је одлучила да "на неодређено вријеме суспендује комерцијални лов на дивље животиње у јавним или контролисаним ловиштима" од 1. јануара 2014. године, саопштило је Министарство за заштиту животне средине.

Влада ове дијамантима богате државе нагласила је да убијање животиња због спортских разлога више није компатибилно са намјером државе да заштити локалну фауну и осигура дугорочни раст локалне туристичке индустрије, пренио је АФП.

Туризам чини око 12 одсто друштвеног производа Боцване.

Концесије за лов у овој великој земљи на југу Африке тренутно постоје у делти Окаванго и у парковима у региону Калахари.

У земљи живи велики број слонова, лавова и бизона, али је Влада указала на велики пад бројности појединих врста и оцијенила да то угрожава природно насљеђе земље и туризам.

У саопштењу се додаје да ће бити извршена ревизија дозвола издатих за лов на одређене животињске врсте.



Оставите одговор