Безбједњаци ветерани кажу: Дејтонским принципима компромиса против насљеђа Исламске декларације

Након одржаног јавног форума безбједности на тему "Безбједносне импликације политичке и институционалне (зло)употребе декларација, резолуција, меморандума, референдума" донесени су следећи закључци:

четвртак, фебруар 28, 2019 / 11:05

Ветерани служби безбједности Републике Српске сматрају да због значаја очувања мира, дугорочне сигурности и стабилности Републике Српске у БиХ треба његовати дејтонске принципе компромиса како би се елиминисали безбједносни ризици од унитаристичких и сепаратистичких тежњи, националне и вјерске подијељености, као и спољних утицаја дјеловања обавјештајних служби и њихових марионета, које због остваривања својих интереса након пропагандно медијске припреме могу изазвати инциденте или сукобе.

Ветерани служби безбједности упозоравају на катастрофалне посљедице геополитичких исламистичких програма који се у циљу ширења радикалног исламизма на простору Балкана (и широм свијета) проводе под утицајем Исламске декларације, Декларације о рату против окупације светих мјеста као и кориштењем других средстава идеолошке обуке.

Ветерани подсјећају да су ови идеолошки приручници ,,романтичарског погледа на ислам" послужили као практични водич Алији Изетбеговићу и СДА за пропагандни, политички и организациони рад на исламизацији муслимана како би се у БиХ након достизања апсолутне већине народа који чине муслимани – вјерници успоставила исламска власт.

Ветерани служби безбједности Републике Српске подсјећају да је СДА после првих вишестраначких избора, одмах након формирања власти ( фебруар 1991.) на затвореном састанку Извршног одбора дефинисала илегалне, неуставне правце дјеловања који су довели до паравојног организовања ( Зелених беретки, терористичке организације ШЕВА), формирања Савјета за националну одбрану, тзв. Патриотске лиге и усвајања Директива за одбрану суверенитета БиХ која је поред осталих мјера предвидјела извођење војних операција против непријатеља БиХ ( СДС-а и екстремних снага ХДЗ БиХ – за које је на изборима гласала већина Срба и Хрвата).

Након суспендовања Устава и уставних амандмана СР БиХ, доношења Резолуције о суверености БиХ, усвајања референдумског питања и доношења Одлуке о одржавању референдума на неуставан начин 29.2. и 1.3. 1992. године одржан је референдум о независности, након чега су САД и Европска заједница упркос својој Декларацији од 10.марта 1992. године, због непостојања консензуса конститутивних народа у БиХ и испуњености услова за међународно признање, донијеле одлуку да признају БиХ као независну и самосталну државу.

И поред пропагандне злоупотребе Начертанија, Меморандума САНУ и резолуција које су доносили политички представници српског народа у БиХ, још од Кутиљеровог мировног плана (прије почетка рата) призната су права српског народа па је на принципима федерализма дошло до закључења Дејтонског мировног споразума и међународног признања Републике Српске као федерално-политичке јединице која је једина у БиХ настала као израз демократске воље и борбе њених грађана.

Појава Меморандума ( БОИНГ) и других анализа друштвно политичких прилика, указују да у БиХ кроз модел ,,грађанске државе" још увијек постоје унитаристичке и централистичке идеје којима се Србима прије међународног признања БиХ (по ставовима Арбитражне комисије која је тражила и од нелегитимних институицја СР БиХ добила гаранције ), а сада Хрватима нуде права које имају националне мањине.

                                                                        Удружење  ветерана служби безбједности


3 КОМЕНТАРА

  1. Da ste vi veterani bezbjednjaci, malo bolje radili svoj posao kad ste bili na duznostima, sad bi nam bilo lakse
    Vi ste fulili u svojim procjenama, ili ih niste nj imali, o bezbjednosti i prijetnjama srpskoj pocetkom 2000tih..
    I sad ste nama naslo seiriti ovdje
    Dzibe stoko matora..i gledajte ko je kome jebao zenu, a ne odakle nam prijeti opasnost

Оставите одговор