Београд: Објесио се Ненад Боројевић, првооптужени у афери "Цитостатик"

Бивши директор Института за радиологију и онкологију Ненад Боројевић оптужен за малверзације са цитостатицима извршио је самоубиство вешањем, речено је Тањуг-у у Вишем суду Београду. Боројевић је пронађен мртав у шуми у Кошутњаку, а у суду наводе да ће детаље и мотив самоубиства саопштити полиција. Портпарол Хитне помоћи Нада Мацура рекла је да је та […]

среда, јануар 11, 2012 / 18:18

Бивши директор Института за радиологију и онкологију Ненад Боројевић оптужен за малверзације са цитостатицима извршио је самоубиство вешањем, речено је Тањуг-у у Вишем суду Београду.

Боројевић је пронађен мртав у шуми у Кошутњаку, а у суду наводе да ће детаље и мотив самоубиства саопштити полиција.

Портпарол Хитне помоћи Нада Мацура рекла је да је та служба око поднева, иза зграде РТС-а у Кошутњаку, констатовала прелом врата код мушкарца старог око 50 година. Према њеним ријечима, мушкарац је висио са дрвета, али су му ноге додиривале земљу.

Боројевић се бранио са слободе од оптужби за злоупотребу службеног положаја, али уз електронски надзор путем електронске наруквице.
Боројевић је био ухапшен 30. јуна 2010. године у оквиру полицијске акције "краба", због сумње да је примао мито од фармацеутских кућа.

Боројевићу је првобитно почетком јула класичан притвор у Окружном затвору био замијењен мјером кућног притвора уз електронски надзор, али је 1. јула поново ухапшен и враћен у затвор по одлуци Првог основног суда у Београду због нових оптужби за кршење Закона о Агенцији за борбу против корупције.

Притвор му је у том предмету укинут 9. новембра и он је враћен на стари режим забране напуштања мјеста боравишта уз електронски надзор.

Боројевићу и још осморо оптужених суди се у пред Специјалним судом због оптужби да су се од марта 2007. до 2009. године, са представницима фармацеутских кућа договорили да им унапријед дају податке о потрошњи цитостатика, као и о планираним поступцима јавних набавки.

Први основни суд спровео је истражне радње на приједлог тужилаштва против Боројевића и бившег начелника одјељења педијатријске онкологије Зорана Бекића због основане сумње да су извршили кривично дјело из члана 72 закона о Агенцији за борбу притви корупције.

Пријава је поднијета јер није пријавио сву имовину коју је био дужан да пријави по основу Закона о борби против корупције, а на то је био обавезан јер је рјешењем Владе Србије био именован на функцију директора Института за радиологију и онкологију.

У Специјалном суду Боројевићу се суди због оптужби да је у више наврата наплатио 11. 2 милиона динара, док је Бекић оптужен да је за исте услуге наплатио око 17.000 евра.

На почетку суђења у Специјалном суду он је негирао да је примао мито као и да је био на челу групе оптужених за намијештање тендера приликом набавки цитостатика.



Оставите одговор