Баста стрелац за Удинезе, Милан победио Катанију

Фудбалери Удинезеа наставили су са добрим издањима ове сезоне, пошто су данас побиједили екипу Сијене са 2:1 (1:0) у 10. колу италијанске Серије А. Српски интернационалац Душан Баста довео је у вођство тим из Удина већ у дргом минуту, а на 2:0 повисио је Ди Натале, који је у 64. минуту савлaдао Жељка Бркића. Актуелни […]

недеља, новембар 6, 2011 / 19:25

Фудбалери Удинезеа наставили су са добрим издањима ове сезоне, пошто су данас побиједили екипу Сијене са 2:1 (1:0) у 10. колу италијанске Серије А.

Српски интернационалац Душан Баста довео је у вођство тим из Удина већ у дргом минуту, а на 2:0 повисио је Ди Натале, који је у 64. минуту савлaдао Жељка Бркића.

Актуелни шампион екипа Милана савладала је код куће Катанију са 4:0 (2:0), а стријелци за росонере у првом полувремену били су Златан Ибрахимовић из једанаестерца и Бразилац Робињо.

У наставку мечу потпуну доминацију домаћина крунисали су Кларенс СедорФ и Ђанлука Замброта. Леће је славило у Ћезени 1:0, иако су гости од 58. минута играли са играчем мање, пошто је други жути картон добио Луис Муријел. Ненад Tомовић одиграо је свих 90 минута у побједничком тиму.

Фиорентина нашег тренера Синише Михајловића доживјела је пораз у Кијеву, а за тим из Фиренце последњих пола сата меча играо је Матија Настасић.

Резултати и стријелци 10. кола:

Милан – Катанија 4:0 (Ибрахимовић 7. пенал, Робињо 24, СедорФ 69, Замброта 72)
Аталанта – Каљари 1:0 (Денис 80)
Ћезена – Леће 0:1 (Квадрадо 56)
Кјево – фиорентина 1:0 (Риђони 66)
Лацио – Парма 1:0 (Скули 85)
Удинезе – Сијена 2:1 (Баста 2, Ди Натале 64 – Балзони 77)

Одиграно јуче:
Палермо – Болоња (Захави 13, Силвестре 52, Иличић 75 – Рамирез 87) Новара – Рома 0:2 (Кркић 73, Освалдо 76)
Утакмице Ђенова – Интер и Наполи – Јувентус отказане су због невремена.