Барселона шампион Европе, четврти пут у историји

Каталонски клуб освојила је трофел Лиге шампиона четврти, а трећи пут од 2006. године. Постоји само једно питање: Да ли је ико икада играо бољи фудбал од њих? Каталонци су били бољи ривал, и заслужено освојили титулу. Барса је дошла у предност у 27. минуту. Чави је пронашао Педра, овај раније побјегао Видићу и матирао […]

субота, мај 28, 2011 / 21:25

Каталонски клуб освојила је трофел Лиге шампиона четврти, а трећи пут од 2006. године. Постоји само једно питање: Да ли је ико икада играо бољи фудбал од њих?

Каталонци су били бољи ривал, и заслужено освојили титулу.

Барса је дошла у предност у 27. минуту. Чави је пронашао Педра, овај раније побјегао Видићу и матирао Ван дер Сара. Био је то Педров пети гол у овогодишњем издању Лиге шампиона.

Екипа која је постизала први гол у финалу у последњих неколико издања није губила меч. Није се до сада десило да једна екипа у "поновљеном финалу" слави два пута за редом. Берселона је у претходном дуелу ова два клуба славила са 2:0, у финалу које је 2009. одиграно у Риму.

Педро је први Шпанац који је у финалу најпрестижнијег фудбалског клупског такмичења постигао гол за Барселону. Све до сада су постизали странци у редовима Барсе.

Пресинг "црвених ђавола уродио је плодом. Одузели су лопту код десне аут-линије, Руни је из другог плана упослио Гигса (могуће да је био у офсајду), Велшанин је сачекао Рунија, вратио му лопту, а овај је неодбрањиво пласирао у Валдезов горњи десни угао. Играо се 34. минут.

У 43 минуту Барса је у шанси. Меси је по ко зна који пут био незадржив за Видића и Керика, упослио је Виљу на десној страни, овај центрирао,али његова паралела на петерцу је остала ван домашаја Фердинанда, Месија и Ван дер Сара.

У 54. минуту статична одбрана Јунајтеда је као хипнотисана гледала Инијесту, затим Месија, који је дошао у посјед на око 25 метара, заломио у средину и поред Евре, Видића и Ван дер Сара послао лопту посред гола и у мрежу.

Након што су се изредале три шансе за барсу, у 63, 65. и 66 минуту, доминацију је крунисао Давид Виља.

Меси је ушао у шеснаестерац са десног бока, направио дар-мар, изгубио лопту, али "ђаволи" нису умјели да је задрже. Од Нанија се одбила у ноге Бускетсу, овај је вратио Виљи, који са 17 метара шаље прелијеп ударац, ношен унутрашњим ефеом. Лопта поред немоћног Ван дер Сара одседа у мрежи уз леву стативу.