Барселона очекивано повела против Галатасараја

Кошаркаши Барселоне савладали су вечерас на домаћем терену екипу Галатасараја са 88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12), па су у четвртфиналној серији плеј-офа Евролиге повели против турског клуба са 1:0. Галатасарај је одлично почео меч, повео је са 9:0, а Карлос Аројо играо је изванредно, до полувремена је убацио 14 поена, а гости су водили 35:33. […]

уторак, април 15, 2014 / 20:59

Кошаркаши Барселоне савладали су вечерас на домаћем терену екипу Галатасараја са 88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12), па су у четвртфиналној серији плеј-офа Евролиге повели против турског клуба са 1:0.

Галатасарај је одлично почео меч, повео је са 9:0, а Карлос Аројо играо је изванредно, до полувремена је убацио 14 поена, а гости су водили 35:33. Ипак, кључни детаљ на мечу догодио се крајем друге четвртине, када је Аројо искренуо скочни зглоб и више се није враћао на паркет.

Гости су се држали још који минут, али предвођена Пуленом и Нахбаром Барса крајем трећег периода први пут долази до двоцифреног вишка. Тада је све било ријешено, домаћи су у последњој дионици дигли предност и на више од 20 поена, те су рутински привели меч крају.

Најефикаснији код победника био је Боштјан Нахбар са 19 поена, Наваро је имао 12 поена, Олесон и Пулен по 12, а Дорси је уписао 8 поена и 11 скокова.

Иако је играо само 17 минута, Аројо је са 14 поена био једини двоцифрени у табору Галатасараја, Арслан и Адемир су имали по 9. Наши играчи нису имали свој дан – Зоран Ерцег дао је 4 поена (2-7 из игре, 6ск. за 24 мин), као и Милан Мачван (0-2 из игре, 4-4 пенали за 10 мин).

Друга утакмица у четвртфиналној серији која се игра до три побједе на програму је у четвртак, такође у Барселони.

Вечерас од 21 сат играју Реал Мадрид – Олимпијакос, а сутра се састају ЦСКА Москва – Панатинаикос и Армани Милано – Макаби Тел Авив.