Барселона и Реал одиграли нерјешено у Суперкупу Шпаније

Први овосезонски "Ел класико", одигран за Суперкуп Шпаније, окончан је нерешеним резултатом: Реал – Барселона 2:2 (1:2). Реванш у сриједу на Ноу Кампу. Стрелци за Реал у динамичној, али на моменте и "прљавој" утакмици, били су Месут Озил у 13. и Ћаби Алонсо у 54. минуту, док су голове за гостујући тим постигли Давид Виља […]

понедељак, август 15, 2011 / 16:49

Први овосезонски "Ел класико", одигран за Суперкуп Шпаније, окончан је нерешеним резултатом: Реал – Барселона 2:2 (1:2). Реванш у сриједу на Ноу Кампу.

Стрелци за Реал у динамичној, али на моменте и "прљавој" утакмици, били су Месут Озил у 13. и Ћаби Алонсо у 54. минуту, док су голове за гостујући тим постигли Давид Виља у 36. и Лео Меси у 45. минуту.

Реал је био много бољи у почетној фази меча, али је Барселона показала класу у финишу првог полувремена, када је успјела да преокрене резултат упркос не баш сјајној игри.

Жозе Мурињо на терен је послао првих 11 из прошле сезоне, а у наставку дао шансу новајлијама Фабију Коентрау и Каљехону.

На другој страни је Пеп Гвардиола морао да "меша карте", пре свега због повреде Пујола. На клупи је оставио Пикеа, Ћавија и Педра (сви заиграли касније), док су од старта у тиму били Алексис Санчез и Тијаго Алкантара.

"Краљеви" су повели послије акције Карима Бенземе, који је упослио Озила тако да је Турчин из Немачке са десетак метара могао да пита Валдеза у који део мреже да му пошаље лопту.

Изједначио је Виља феноменалним поготком са ивице казненог простора, у горњи леви угао (слично шуту Борхе на реванш мечу Црвена звезда – Вентспилс), да би Меси искористио смушеност Марсела и Пепеа да у свом стилу матира Касиљаса пред сам одлазак на одмор.

Алонсо је поставио коначан резултат ударцем са готово истог мјеста са којег је погодио Виља, с тим да је Реалов задњи везни тукао по земљи.

Било је до краја шанси на обе стране, виђен је и покоји жесток старт, као и покушај да се судија "навуче" на свирање пенала… Резултат је, ипак, остао 2:2.

Ривалство два клуба можда ће већ од реванша Суперкупа у среду бити богатије за умјеће Сеска Фабрегаса, који дефинитивно прелази из Арсенала у Барселону.