Барса се поиграла са Галатом, Реал сигуран против шампиона

Кошаркаши Барселоне побиједили су Галатасарај код куће са 84:63, па сада воде са 2-0 у четвртфиналу Евролиге. Гости из Турске играли су на овом мечу без повређеног Карлоса Ароја, па нису имали никакве шансе да направе евентуално изненађење. Тим Шавија Пасквала добио је све четири четвртине, доминирао је током свих 40 минута, а већ након […]

петак, април 18, 2014 / 01:38

Кошаркаши Барселоне побиједили су Галатасарај код куће са 84:63, па сада воде са 2-0 у четвртфиналу Евролиге.

Гости из Турске играли су на овом мечу без повређеног Карлоса Ароја, па нису имали никакве шансе да направе евентуално изненађење.

Тим Шавија Пасквала добио је све четири четвртине, доминирао је током свих 40 минута, а већ након првих 10 било је познато да ће остварити убједљив тријумф (21:8).

Свих 12 кошаркаша Барселоне уписало се у стријелце, а најефикаснији је био Бред Олесон са 14 поена. 13 је додао Абринес, 12 Уертас, 11 Томић, а 10 Папаниколау. На другој страни, само су Домеркант са 11 и Арлсан са 10 поена били двоцифрени у екипи Галатасараја.

Зоран Ерцег је за 19 минута имао 9 поена и 3 скока, а Милан Мачван је за 24 минута уз 7 поена покупио и 4 скока.

Побједу у четвртак остварио је и Реал Мадрид који против Олимпијакоса такође води са 2-0, а преостале двије серије настављају се у петак. Армани дочекује Макаби након пораза у првој утакмици, док ће ЦСКА покушати да поведе са 2-0 против Панатинаикоса у Москви.

Кошаркаши Реал Мадрида налазе се на корак од пласмана на завршни турнир Е вролиге пошто у четвртфиналу воде против Олимпијакоса са 2-0 у побједама.

Екипа Пабла Ласа савладала је двоструког узастопног шампиона Европе и други пут у Мадриду, овога пута са 82:77.

Реал је контролисао дешавања током практично свих 40 минута, Олимпијакос је у самом финишу покушао да направи изненађење, али је на крају поражен и сада испред себе има практично немогућу мисију.

Мадриђани су у већем дијелу меча одржавали 10-ак поена предности, 40 секунди прије краја Олимпијакос је имао -5 и напад, али га није искористио и поражен је.

Наредна два дуела играју се у Пиреју, а екипа која прва оствари три побједе играће на завршном турниру у Милану.

Јанис Бурусис био је најбољи са 19 поена и 10 скокова, Руди Фернандес је додао 15, Миротић 14, а Родригес и Љуљ по 11. У саставу Олимпијакоса Спанулис је убацио 18 поена, Лоџески је додао 13, а Данстон и Петвеј по 12.