Барса и ПСЖ остварили лагане побједе

Фудбалери Барселоне побиједили су Манчестер сити на стадиону Етихад са 2:0, док је Пари Сен Жермен тријумфовао у Леверкузену са 4:0 против Бајера у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона. Барселони су побједу против "грађана" донели Лионел Меси у 54. минуту и Дани Алвеш у 90. Манчестер ће тако пред реванш у Барселони имати тежак, […]

уторак, фебруар 18, 2014 / 23:10

Фудбалери Барселоне побиједили су Манчестер сити на стадиону Етихад са 2:0, док је Пари Сен Жермен тријумфовао у Леверкузену са 4:0 против Бајера у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

Барселони су побједу против "грађана" донели Лионел Меси у 54. минуту и Дани Алвеш у 90.
Манчестер ће тако пред реванш у Барселони имати тежак, можда и немогућ задатак да избори пласман у четвртину финала.

Меч на стадиону Етихад обиљежио је директан црвени картон Мартина Демикелиса у 53. минуту, када је на ивици шеснаестерца срушио Месија, а главни арбитар процијенио да је фаул био унутар казненог простора.

ПСЖ је у гостима против Бајера одрадио већи дио посла у овом окршају, те се тако налази на корак од пласмана у четвртину финала.

Парижани су повели већ у трећем минут голом Блеза Матуидија, да би Златан Ибрахимовић у завршници првог дијела меча постигао још два гола.

Ибрахимовић се први пут у листу стријелаца уписао у 39. минуту из једанаестерца, да би само три минута касније одличним ударцем са око 18 метара још једном повећао предност ПСЖ-а.

Коначан резултат поставио је Јоан Кабаје у 88. минуту. И на мечу у Леверкузену виђено је искључење у домаћој екипи, а послије два жута картона искључен је Емир Спахић у 59. минуту.

Реванш мечеви осмине финала Лиге шампиона играће се 12. марта у Барселони, односно Паризу.

Остали дуели осмине финала играће се сутра и наредне недјеље.