Бања Лука угостила фолклораше: Почиње Дукатфест 2011

Свечаним отварањем на платоу испред храма Христа Спаситеља вечерас у 21 час, званично почиње четврти међународни фестивал фолклора Дукатфест 2011. Фестивал траје до 22. јуна а одржава се у шест градова Босне и Херцеговине. Током пет фестивалских дана публици ће се представити 11 фолклорних ансамбала из цијелог свијета. Бањалука, Градишка, Модрича, Прњавор, Источно Сарајево и […]

субота, јун 18, 2011 / 18:21

Свечаним отварањем на платоу испред храма Христа Спаситеља вечерас у 21 час, званично почиње четврти међународни фестивал фолклора Дукатфест 2011.

Фестивал траје до 22. јуна а одржава се у шест градова Босне и Херцеговине. Током пет фестивалских дана публици ће се представити 11 фолклорних ансамбала из цијелог свијета.

Бањалука, Градишка, Модрича, Прњавор, Источно Сарајево и Широки Бријег угостиће ове године преко три стотине учесника Дукатфеста, из Србије, Русије, Македоније, Мађарске, Литваније, Индије, Хрватске, Летоније, Грчке и Босне и Херцеговине.

Отварању фестивала претходи дефиле који у 20 часова креће од градске Тржнице до Народног позоришта РС, а затим се враћа на плато храма где ће бити уприличено отварање.

Фестивал ће пригодним говором отворити министар просвјете и културе у Влади РС Антон Касиповић. Испред града Бања Лука присутнима ће се обратити начелница Одјељења за друштвене дјелатности административне службе града Љиљана Радовановић. Затим ће присутнима богатство и живописност народних ношњи, традиционалних игара, музике и обичаја приказати сви учесници четвртог међународног фестивала Дукатфест 2011.

Организатор фестивала је Мисија НТ, а програмом фестивала жели да грађанима РС и БиХ приближи културу различитих земаља, али и промовише властиту културну баштину.

Генерални спонзор фестивала је Нова банка, а медијски покровитељ Радио-телевизија Републике Српске.



0 КОМЕНТАРА

  1. Синоћ је у једном кафићу у Бањој Луци сјајну атмосферу направила екипа од 15-20 људи. На моје изненађење, сазнао сам да су то Срби из Метковића и да су ту дошли преко Српске православне цркве. Нисам вјеровао да се Срби у Метковићу могу пребројати на прсте једне руке, a нарочито да се могу дружити међусобно, да то некоме не „боде очи“.

    Мало прогуглах, па видјех да у Метковићу ипак живи 120 српских породица.

Оставите одговор