Банана држава: Србија* се због Косова завадила само са Ганом

Дипломатски односи Србије и Гане су претрпили "озбиљан ударац" јер је та западноафричка земља признала Косово, а Београд је затражио да амбасадор Гане Семјуел Валис-Акијану напусти Србију, пишу данас медији у Гани. У Министарству спољних послова Србије нису жељели да коментаришу те наводе, а потврду информације није било могуће добити ни у Амбасади Гане у […]

петак, март 2, 2012 / 06:56

Дипломатски односи Србије и Гане су претрпили "озбиљан ударац" јер је та западноафричка земља признала Косово, а Београд је затражио да амбасадор Гане Семјуел Валис-Акијану напусти Србију, пишу данас медији у Гани.

У Министарству спољних послова Србије нису жељели да коментаришу те наводе, а потврду информације није било могуће добити ни у Амбасади Гане у Београду.

Сајтови "Сити ФМ онлајн", "Сити њуз", "Џој онлајн", приватни лист "Дејли гајд" и други пишу о "дипломатском сукобу" Србије и Гане и преносе изјаву министра спољних послова Алхаџија Мохамеда Мумунија да ће Гана затворити своју дипломатску мисију у Београду.

Мумуни је јуче у Парламенту Гане изјавио да су "дугогодишњи срдачни односи" са Србијом претрпили "озбиљне ударце" пошто је влада у Акри прије мјесец дана признала Косово.

Према његовим ријечима, како преноси "Дејли гајд", власти Србије су потом "затражиле од амбасадора Гане у Београду да се врати кући и да се консултује са владом Гане како би се поништила одлука о признању".

У Амбасади Гане је данас агенцији Бета речено да не могу да кажу да ли је амбасадор још у Београду, нити да потврде информације о затварању Амбасаде.

"Уколико је ријеч о саопштењу нашег Министарства, немам разлога да сумњам", рекла је агенцији Бета једна службеница Амбасаде поводом навода објављених у медијима додајући да мора да их "провјери" и да се консултује са Акром.

Бивши амбасадор Гане у Србији Њахо Тамамклое оцијенио је да Гана гријеши и објаснио да је "тотална лаж" казати да нема велике економске активности између Србије и Гане.

Према његовим ријечима, Гана има врло мало тога да добије од Косова, а што се тиче Србије – да изгуби све. Тамаклое је оцијенио да је одлука о признању Косова била погрешна, а за "Сити њуз" је изјавио да таква одлука није у складу са ставом Афричке уније.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор