Атлетико избацио Барсу, Бајерн Манчестер

Екипе Бајерна из Минхена и Атлетико Мадрида преостали су учесници полуфинала Лиге шампиона. ‘Јорганџије’ су и у реванш мечу минималним резултатом савладали Барселону. У првом сусрету кобан по Каталонце био је Дијего Коста, а овога пута то је учинио Коке – 1:0. Далеко узбудљивије било је у Минхену, где је актуелни првак Европе тек после […]

среда, април 9, 2014 / 23:38

Екипе Бајерна из Минхена и Атлетико Мадрида преостали су учесници полуфинала Лиге шампиона.

‘Јорганџије’ су и у реванш мечу минималним резултатом савладали Барселону. У првом сусрету кобан по Каталонце био је Дијего Коста, а овога пута то је учинио Коке – 1:0.

Далеко узбудљивије било је у Минхену, где је актуелни првак Европе тек после преокрета савладао Манчестер Јунајтед. Гости су повели евроголом Патриса Евре у другом полувремену, али су Баварци головима Манџукића, Милера и Робена стигли до полуфинала.

Атлетико је побједнички гол постигао већ у петом минуту. Адријан је погодио пречку из даљине, услиједио је центаршут са лијевог бока на другу стативу, Адријан је био највиши у скоку и послао је право на ногу усамљеног Кокеа који је смјешта у мрежу.

Мадриђани су после тога имали неколико изгледних прилика, али су успијевали да погађају само пречке и стативе. С друге стране, Барселона је имала иницијативу и своје шансе, али до краја меча није успјела да изједначи и стигне до продужетака. Најбоље прилике за Каталонце пропустио је Бразилац Нејмар, а посебно фасцинантан утисак оставила је тактика Дијега ‘Чола’ Симеонеа на Лионелу Месију – који је био тотално одсјечен и затворен.

Ово је био пети меч Барселоне и Атлетика ове сезоне, али први пут да је неко изашао као побједник. ‘Јорганџије’ ће имати прилику да стигну до свог трећег финала елитног континеталног такмичења.

Актуелни шампион Европе Бајерн задржао је шасну да уђе у историју- као прва екипа која је одбранила трофеј Лиге шампиона. Али, до тријумфа против шампиона Енглеске стигао је тек после преокрета. ‘Ђаволи’ су повели преко Патриса Евре у 57. минуту, када је Француз пројектилом са 30 метара закуцао лопту од пречку у гол Мануела Нојера.

Ипак, радост енглеског тима кратко је трајала, јер је Марио Манџукић већ у следећем нападу донио изједначење. Непуних 10 минута касније, Томас Милер је у потпуности прекоренуо резултат, на асистенцију Аријена Робена, да би тачку на меч ставио Холанђанин поготком у 76. минуту сусрета.

Немања Видић предводио је са капитенском траком екипу Дејвида Мојса.

Жреб за полуфинале одржаће се 11. априла у Ниону.