Атлетико бриљирао, за мадридско финале

Фудбалери Атлетика пласирали су се у финале Лиге шампиона, па ћемо 24. маја гледати мадридски дерби на Лушу у Лисабону. "Јорганџије" су у реваншу полуфинала савладале Челси са 3:1 (1:1) на његовом тешко освојивом Стамфорд Бриџу. Изгледало је да ће Жозе Мурињо опет тријумфовати дефанзивно оријентисаном игром јер је Торес погодио за 1:0 у 36. […]

среда, април 30, 2014 / 22:45

Фудбалери Атлетика пласирали су се у финале Лиге шампиона, па ћемо 24. маја гледати мадридски дерби на Лушу у Лисабону.

"Јорганџије" су у реваншу полуфинала савладале Челси са 3:1 (1:1) на његовом тешко освојивом Стамфорд Бриџу.

Изгледало је да ће Жозе Мурињо опет тријумфовати дефанзивно оријентисаном игром јер је Торес погодио за 1:0 у 36. минуту, али је већ крајем полувремена Адријан изједначио, а у наставку Коста из пенала и Туран срушили Бриџ.

Атлетико ће други пут у својој историји играти у финалу Лиге шампиона (поражен 1974), гдје ће му противник 24. маја бити градски ривал Реал, који је декласирао актуелног шампиона Бајерн Минхен са 5:0 у другом двомечу полуфинала.

С друге стране, двоструки шампион Европе Мурињо је опет остао без финала ЛШ са својим омиљеним тимом. Португалац је четврти пут у низу заустављен у полуфиналу ЛШ.