Арсенал преокренуо против Рединга након 4 гола минуса

Фудбалска утакмица шеснаестине финала Лига купа између Рединга и Арсенала завршена је ватерполо резултатом у корист гостију – 5:7, а све након што су домаћи после 37 минута игре водили 4:0. Овакве утакмице догађају се једном у деценији, а када је актер меча и тако славна екипа као што је Арсенал онда то заиста буде […]

среда, октобар 31, 2012 / 08:14

Фудбалска утакмица шеснаестине финала Лига купа између Рединга и Арсенала завршена је ватерполо резултатом у корист гостију – 5:7, а све након што су домаћи после 37 минута игре водили 4:0.

Овакве утакмице догађају се једном у деценији, а када је актер меча и тако славна екипа као што је Арсенал онда то заиста буде спортска прича дана, ако не и недеље.

Ишло је овако – 4:0 (Робертс 12, Кошелни аг 18, Лигертвуд 20, Хант 37), до полувремена 4:1 (Волкот 45), а онда 4:4 и то головима у 60 секунди прије уласка у надокнаду времена (Жиру 64, Кошелни 89, Волкот 90), па продужеци… А, тамо прво 4:5 (Шамак 103), па 5:5 (Погребњак 116) и онда коначно 5:7 (Волкот 119, Шамак 120).

Енглеска јавност егзалтирана је "камбеком" Арсенала, који је назван једним од највећих свих времена, а Рединг је постао прва екипа и у Лига и у ФА купу, која је постигла пет голова на једном мечу и испала.

Арсенал је 22. пут под вођством Арсена Венгера примио четири или више голова, али је некако нашао пут до побједе, захваљујући хет-трику пробуђеног Тија Волкота, али и повратку Маруана Шамака, који није постигао гол на 16 претходних утакмица, а онда два у продужетку!

Навијачи домаћих нису се прије утакмице можда надали успјеху, јер су у свих претходних девет мечева са Арсеналом доживљавали поразе. Нада да ће коначно оборити великог противника родила се већ средином првог полувремена, али изгледа да су плаво-бијели проклети када играју против "тобџија".

Њима ни 4:0 није било довољно, а последњи пут у европском фудбалу догодило се да екипа која има предност од четири гола на крају изгуби прије више од 14 година. Тада је Монпеље као гост водио против Олимпика из Марсеја 4:0 и изгубио 5:4 у првенственом мечу (22. август 1998. године).

"Арсенал никад не одустаје. Ја се само надам да ћемо пренијети ово у Премијер лигу", рекао је један од јунака побједе Волкот.

Било би лијепо пронаћи на интернету голове са овог меча, како би уживали и они који се овог уторка нису одлучили да погледају утакмицу или нису имали гдје, али Енглези су стриктни по том питању и брзо скидају све видео снимке са утакмица из своје земље, како би штитили скупа ТВ права. Ево једног слабијег квалитета, пожурите док је још на мрежи.