Aмплитуда/Фронтал: Којекуде Србине?

У петој емисији пете сезоне магазина Амплитуда на АТВ тема је била 5. Октобар – Има ли Срба овдје? Код Ведрана Шкоре синоћ су гостовали: глумац и бивши министар културе у Влади Србије, Бранислав Лечић; предсједник Удружења новинара Србије, Љиља Смајловић; проф. др Никола Поплашен и Слободан Антоноћ, политички аналитичар. Допринос емисији дали су и […]

четвртак, октобар 6, 2011 / 08:04

У петој емисији пете сезоне магазина Амплитуда на АТВ тема је била 5. Октобар – Има ли Срба овдје?

Код Ведрана Шкоре синоћ су гостовали: глумац и бивши министар културе у Влади Србије, Бранислав Лечић; предсједник Удружења новинара Србије, Љиља Смајловић; проф. др Никола Поплашен и Слободан Антоноћ, политички аналитичар.

Допринос емисији дали су и посјетиоци Фронтал.РС, јер су у Амплитуди објављени резултати анкете Фронтала на питање: Шта је за Србију најбоље рјешење на Косову?

Највише гласова појетилаца Фронтал.РС који су гласали на анкети отишло је на опцију – Никада признати Косово – 40,5 одсто. Друго рјешење, према гласачима је Подјела – 36,2 одсто. Нешто више од 11 одсто гласало је да треба признати самопроглашену, нелегалну независност јужне покрајине Србије. Да се треба изборити за аутономију сјевера покрајине и енклава, мисли 9,5 одсто оних који су гласали, док је најмањи број кликова био на опцију у којој се спомиње име Мартија Ахтисарија – 2,4 одсто.

Бранислав Лечић се сложио са Фронталовом анкетом, али је додао да ипак треба пазити са потпуно искључивим ставовима који би Србе могле довести у гору ситуацију.

-Када би мене неко питао, ја бих гласао за подјелу Косова и Метохије – рекао је бивши предсједник РС, Никола Поплашен, а са мишљењем се није сложила Љиља Смајловић, поткрељујући ово информацијама са ранијих састанака америчких дипломата и неких бивших српских функционера (Горан Свилановић), када су Американци ставили до знања да од подјеле нема ништа, иако су Срби питали.

Парада поноса

Гости Амплитуде говирили су и о овој врућој српској теми. Бранислав Лечић је подржао одлуку да се скуп у овом тренутку забрани.

На паради је могло доћи, не само до нереда као прошле године, него и до експлозије незадовољства на улицама Београда, што би послужили као иницијална каписла за покушај рушења садашње власти, чега се власт и препала, па је забранила и из тог разлога, рекао је Слободан Антонић.

Никола Поплашен је изнио своје мишљење да је све у вези Геј параде-Параде поноса језички маневар и да су то педери који хоће да парадирају.

Којекуде – завршна ријеч

Слободан Антонић вјерује да је дошао тренутак промјене курса политике у Срба и да би већ наредне године могло доћи до националног препорода.

Само се требамо окренути себи, разговору и вјери у своје могућности – поручио је Бранислав Лечић.

Поплашен је савјетовао да границе и линије на Косову и на Дрини занемаримо, не узимамо у обзир као битне, и да сви заједничким напором утичемо на оздрављење и усмјеравање у правцу наших интереса – од којих је основни национални интерес, да нас уопште буде у будућности.



0 КОМЕНТАРА

  1. Anketa je lose, bar dio gdje je ponudjen odgovor ne priznati Kosovo. Kosovo vec nije priznato od Srbije tako da ne vidim dio rjesenja. A i Poplasen i Smajlovicka i Antonic su konzervativno, umjerena desnica u Srbiji ako se to tako uopste moze reci, trebali su nekog sa druge strane dovesti da zazivi diskusija, ovako je i nije iblo jer se svi slazu oko svega.

  2. Šta je nacionalni naš nacionalni interes?
    Ostali su bili neodređen, a Poplašen je rekao, s čime se ja apsolutno slažem: Naša nainalni interes je da ostanemo živi, da preživiomo .
    Dakle, to ja uporno ponavljam: naš biološki opstanak je doveden u pitanje. Pa ljudi, to samo oni sa posebnim potrebama ne vide,-kako može preživjeti porodica u kojoj niko ne radi, ili ako i radi bijedna primanja su neredovna. ili, ako su i redovno to nije dovoljno za preživljavanje ni za jednu sedmicu.Penzioneri su tragedija: njih je vlast stavila na odstrel.
    Poplašena su smijenili nizašta, a, ove su doveli da nas biološki nema. Egzekutore plaćamo mi.

  3. The Nobel Prize in Literature for 2011 is awarded to the Serbian author Dobrica Cosic, the last dissident of the 20th century, witness of a declining era, as well as the prophet of an emerging one.

    All his life Dobrica Cosic has been writing one continuous story, one novel. One doesn’t easily forget his characters and the meaning of their universal love, hate, pleasure and pain.

Оставите одговор