Алонсо освојио велику награду Кине

Возач Ферарија убједљиво тријумфовао на трци у Шангају за Велику награду Кине, испред Раиконена, Хамилтона, који је имао пол-позицију, и Фетела. Фернандо Алонсо остварио је први тријумф ове сезоне у шампионату Формуле 1. Шпанац је у трећој трци сезоне за Велику награду Кине убједљиво славио и забиљежио 31. тријумф у каријери. Иза њега кроз циљ […]

недеља, април 14, 2013 / 11:17

Возач Ферарија убједљиво тријумфовао на трци у Шангају за Велику награду Кине, испред Раиконена, Хамилтона, који је имао пол-позицију, и Фетела.

Фернандо Алонсо остварио је први тријумф ове сезоне у шампионату Формуле 1. Шпанац је у трећој трци сезоне за Велику награду Кине убједљиво славио и забиљежио 31. тријумф у каријери.

Иза њега кроз циљ су прошли Кими Раиконен (Лотус), Луис Хамилтон (Мерцедес), па званични шампион Себастијан Фетел (Ред Бул).

Трку у Шангају обиљежио је дуел за трећу позицију. Битка се водила до проласка кроз циљ, али је Хамилтон, успио да издржи жесток напад Фетела, који је у последњих три круга жестоко "нагарио" и био на корак од мјеста на постољу.

Бодове у Кини освојили су још и Џенсон Батон (Мекларен), Фелипе Маса (Ферари), а затим првенац је остварио и Даниел Рикардо из екипе Торо Росо. Осмо мјесто заузео је Пол ди Реста (Форс Индија), девети је био Роман Грожан, други возач Лотуса, док је бод нотирао и Нико Хулкенберг за воланом Заубера.

Себастијан Фетел задржао је водећу позицију у шампионату возача са 52 бода, испред Кимија Раиконена који има 49 и Фернанда Алонса са 43. Следе Хамилтон са 40, Фелипе Маса са 30 и Марк Вебер, који је трку у Кини почео из бокса, са 26 поена.

У конкуренцији тимова прво мјесто припада Ред Булу са 78 бодова, Испред Ферарија који има 73 и Лотуса са 60 бодова.

Наредна трка Формуле 1 вози се следећег викенда у Бахреину, на стази Шакир.